• насилство

Насилен понеделник во Битола, полицијата забележа пет тепачки во еден ден

Дури пет случаи на физички пресметки, насилство и нарушување на јавниот ред и мир се регистрирани во полицискиот билтен во Битола вчера, соопшти Секторот за внатрешни работи од овој град. „На 06.09.2021 во СВР Битола, М.К.(60) од Битола пријавил дека во населбата Карпош тој и А.К. (24) биле физички нападнати од 34 годишник од градот. …

Насилен понеделник во Битола, полицијата забележа пет тепачки во еден ден Read More »