• насер ал келаифи

ПСЖ за седум минути продаде 150.000 дресови со името на Меси

Аргентинскиот „магионичар“ Лионел Меси ја напушти Барселона по 21 година и во вторникот потпиша двегодишен договор со париските „светци“ вреден дури 70 милиони евра. Секако, корист ќе имаат и Парижаните, а нивната онлајн клупска продавница продаде дури 150.000 дресови со името на Меси за рекордно време. Продажбата на дресовите на Интернет започна во вторникот во …

ПСЖ за седум минути продаде 150.000 дресови со името на Меси Read More »