• напаѓач

ВИДЕО | Пукање во Чачак: Момче е погодено со два истрела, маскираниот напаѓач побегнал

Денеска околу 18:30 часот се случил оружен инцидент во поширокиот центар на Чачак. Едно момче е рането во двете нозе, но неговиот живот не е загрозен. Тој бил застрелан од маскиран напаѓач кој побегнал од местото на настанот, пишува РИНА. Според првите информации, денешниот инцидент е поврзан со група млади момчиња кои и биле претходно …

ВИДЕО | Пукање во Чачак: Момче е погодено со два истрела, маскираниот напаѓач побегнал Read More »