• мото гп

Мото ГП: Маркез во Остин им се врати на победите

Возачот на Репсол Хонда, Марк Маркез славеше на трката за Големата награда на САД која се возеше во Остин, Тексас. Со овој триумф Маркез ја продолжи доминацијата во Остин бидејќи ова е негов седми триумф. Шпанецот кој е осумкратен Мото ГП шампион, победата ја прослави носејќи знаме со кое му оддаде почит на великанот на …

Мото ГП: Маркез во Остин им се врати на победите Read More »