• Мицотакис

Мицотакис: Не ја поддржуваме Бугарија во блокадата, тоа е непотребна компликација

Јасна порака дека Грција не ја поддржува Бугарија во блокадата на европската перспектива на Северна Македонија, испрати грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на неговото учество на „Атинскиот демократски форум”, истакнувајќи дека тоа е „непотребна компликација”, јави дописничката на МИА од Атина. За време на дискусијата со Стивен Ерлангер, уредникот на дописништвото од Европа на …

Мицотакис: Не ја поддржуваме Бугарија во блокадата, тоа е непотребна компликација Read More »