• мзт скопје

МЗТ во драматичен натпревар поразен од ФМП

Кошаркарите на МЗТ Скопје го претрпеа и шестиот пораз во седмиот меч по враќањето во АБА лигата, вечерва белградски ФМП беше подобар со 97:101. Момците на Петровиќ одиграа фантастично и со серијата од 21:5 дојдоа на само еден поен негатива (96:97). Мајк Кофи имаше шанса од слободни фрлања да го изедначи резултатот, меѓутоа реализираше само …

МЗТ во драматичен натпревар поразен од ФМП Read More »