• мерцедес

ВИДЕО: Хамилтон си го згази механичарот во боксот

Викендов продолжуваат возбудувања во Формула 1 шампионатот со трката за Големата награда на Русија која се вози во Сочи. Актуелниот шампион Луис Хамилтон пред стартот денешниот втор отворен тренинг во Сочи дозна дека неговиот главен конкурент за титулата, Макс Ферстапен ќе стартува од последното место на главната трка, по што се опушти и предизвика мал …

ВИДЕО: Хамилтон си го згази механичарот во боксот Read More »