• мвр

МВР и Обвинителството не можат да се договорат дали во Бутел била запленета марихуана или коноп

Случајот со рекордната заплена на 1.240 килограми марихуана во скопската населба Бутел пред година и пол и натаму го следат контроверзи – судењето никако да започне, а во меѓувреме е започната и дисциплинска постапка за обвинителката од организиран криминал која го презела случајот од Обвинителството од Кавадарци, јавува Алсат. Постапката ја води Вишото јавно обвинителство, …

МВР и Обвинителството не можат да се договорат дали во Бутел била запленета марихуана или коноп Read More »