• масакар

Масакр во Мексико: Седум лица убиени во автомеханичарска работилница

Обвинителството во мескиканската држава Гванахуато, соопшти дека се убиени седум лица во пукотница во автомеханичарска работилница, пренесува АП. Гванахуато е рекордер во Мексико по бројот на убиства и претставува отворена борба за надмоќ помеѓу нарко-картелите Халиско и локалните криминални кланови. Полицијата до сега не соопштила повеќе информации околу можните мотиви зад пукањето, но се знае …

Масакр во Мексико: Седум лица убиени во автомеханичарска работилница Read More »