• лионел меси

Роналд Куман го откри најлошиот момент како тренер на Барса

Тренерот на Барселона, Роналд Куман изјави денеска дека му „мака од тоа што мора постојано да се брани“, осврнувајќи се на лошите резултати на клубот и изјави дека тој и натаму е тренер на тимот од „Камп Ноу“. Куман на прес-конференцијата се појави насмеан и покрај шпекулациите дека ќе добие отказ, по серијата од два …

Роналд Куман го откри најлошиот момент како тренер на Барса Read More »