• ливерпул

ВИДЕО: Магијата на Салах поради која полуде и Леброн Џејмс од сите можни агли

Дербито на викендот во европскиот фудбалер се одигра вчера на „Енфилд“ каде Ливерпул и Манчестер сити одиграа 2:2. Натпреварот заврши без победник, но „славата му припадна“ на Мохамед Салах. За магијата на египетскиот репрезентативец се зборува низ целиот свет, а му се воодушевуваат дури и најверните навивачи на Манчестер сити. Салах во натпреварот против Сити …

ВИДЕО: Магијата на Салах поради која полуде и Леброн Џејмс од сите можни агли Read More »