„Единицата“ на Крис Бош повлечена (ВИДЕО)

На полувремето помеѓу Мајами и Орландо е одржана церемонија на повлекување на дресот на Крис Бош. Бош дресот на Мајами го носеше седум години, а во 2012 и 2013 година заедно со Двејн Вејд и Леброн Џејмс двапати ја освоија титулата во НБА лигата.