• краставица

Преку глава ви е од шопска? Пробајте ги овие кул, лесни и летни салати

Во овие топли денови, идеален предлог за семеен ручек или вечера е некоја свежа и вкусна салата. Секако традиционалната шопска салата е одличен прилог, но доколку сакате овој пат салата да биде вашето главно јадење имаме неколку совршени предлози во кои ќе уживате заедно со целото семејство. Салата од наут и свежи билки   View …

Преку глава ви е од шопска? Пробајте ги овие кул, лесни и летни салати Read More »