• колач

Кокос „бакнежи“: Направете го овој колач, веднаш ќе ви стане омилен!

Ако сте меѓу љубителите на кокос, овие „бакнежи“ од кокос брзо ќе ви влезат под кожа. Покрај нивниот убав изглед, тие со себе носат и задоволство во вашиот стомак, бидејќи се највкусното нешто што ќе го пробате. Состојки: 4 јајца (белки) 250 гр шеќер во прав 120 гр кокосово брашно 50 гр брашно Подготовка: Изматете …

Кокос „бакнежи“: Направете го овој колач, веднаш ќе ви стане омилен! Read More »