• квалификации

Спектакл во Бразил: Магнусен до првата пол позиција во Ф1 кариерата

Данскиот возач Кевин Магнусен ги шокираше сите во Бразил, откако постигна најдобро време во квалификациите за спринтерската трка и ја освои првата пол-позиција во кариерата. Доколку мислевте дека одбраната на титулата на Макс Ферстапен е крај на возбудувањата во Формула 1 за 2022 година, сте се излажале. Остануваат уште две трки до крајот на сезоната, …

Спектакл во Бразил: Магнусен до првата пол позиција во Ф1 кариерата Read More »