• категории

ВИДЕО+ФОТО | Ги освоија наградите во сите главни категории: Жените доминираа на овогодишното доделување на Греми наградите

63-то доделување на наградите од Американската музичка академија, Греми, беше одржано вчера вечерта, а за разлика од претходните години, на овогодишната церемонија жените однесоа убедлива победа во сите главни категории. Бијонсе водеше со девет номинации и со освоени вкупно 28 Греми награди во кариерата, така што оваа американска пејачка стана уметник со најмногу освоени признанија …

ВИДЕО+ФОТО | Ги освоија наградите во сите главни категории: Жените доминираа на овогодишното доделување на Греми наградите Read More »