• калиду кулибали

Замената за Ван Дајк чини 90 милиони евра

Ливерпул уште на самиот старт остана без столбот во одбраната и најдобриот дефанзивец на светот, Вирџил ван Дајк, кој ќе отсуствува цела сезона. Поради тоа, менаџерот на „црвените“ Јирген Клоп и управата во зимскиот преодек рок ќе мора да донесат замена за одличниот холандски репрезентативец. Според италијанските медиуми, изборот на Ливерпул е штоперот на Наполи, …

Замената за Ван Дајк чини 90 милиони евра Read More »