• казахстан

ВИДЕО: Ремек дело на Македонецот, Амановиќ во стилот на Ривалдо

Во рамките од 22 коло во најсилното фудбалско првенство на Казахстан составот на Тобол со 0:1 триумфираше кај Атирау. 24-годишниот македонски интернационалец Алекса Амановиќ постигна прекрасен гол во стилот на големите мајстори во 18 минута. Вакви погодоци со левата нога од далечина почесто сме гледале од фудбалски великани како на пример бразилската легенда Ривалдо. Токму …

ВИДЕО: Ремек дело на Македонецот, Амановиќ во стилот на Ривалдо Read More »