• ирвин меџик џонсон

За легендарниот Меџик Џонсон нема дилеми: Јокиќ е МВП

Како што се ближи крајот на регуларниот дел од сезоната во НБА лигата, така се почести се дискусиите за тоа кој треба да биде прогласен за МВП на сезоната. Главен фаворит за ова признание е центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, а исто мислење има и еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Ирвин Меџик …

За легендарниот Меџик Џонсон нема дилеми: Јокиќ е МВП Read More »