• интер

ВИДЕО: „Еден во два“, Џеко и Мартинез за пресврт во Реџо Емилија

Се одигра и последниот натпревар од саботната програма на седмото коло во италијанската Серија А, Интер на гости со 1:2 славеше кај Сасуоло. На стадионот во Реџо Емилија водеше домаќинот со голот на Берарди кој беше прецизен од пенал во 22 минута од средбата. „Нераѕурите“ не дозволија изненадување и направија целосен пресврт во текот на …

ВИДЕО: „Еден во два“, Џеко и Мартинез за пресврт во Реџо Емилија Read More »