• инсулин

Филипче: Набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца

Министерството за здравство обезбеди средства за набавка на сензори за мерење на дијабет кај деца, најави министерот за здравство д-р Венко Филипче во синоќешното гостување во емисијата „И што сега” на МРТВ. -После долги години барање на родителите чии деца имаат дијабет ги набавуваме сензорите за мерење на дијабет. Тоа значи дека на една категорија …

Филипче: Набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца Read More »