• иван чупиќ

ВИДЕО: Чупиќ му донесе финале на ППД Загреб во СЕХА лигата

На Фајнал-фор турнирот во Задар (Хрватска) во СЕХА Газпром лигата денеска ППД Загреб триумфираше по пенал серијата против Мешков Брест. По регуларните 60 минути стоеше 32:32, по што седмерците одлучуваа кој ќе биде првиот финалист во завршницата од ова регионално натпреварување. Во пенал серијата Хрватите се покажаа како подобри од Белорусија со 6:5, победничкиот гол …

ВИДЕО: Чупиќ му донесе финале на ППД Загреб во СЕХА лигата Read More »