• загреб

ВИДЕО: Неверојатна снимка од Загреб – автомобил оди право кон трамвај, па лета како на филм

Снимка од централниот градски плоштад во Загреб, „Бан Јелачиќ“, на која се гледа како автомобили одат директно кон трамвај, а едниот од нив во последен момент го избегнува трамвајот, но лета десетина метри и се превртува, вчера се прошири на социјалните мрежи. Interesantno i u Zagrebu. pic.twitter.com/64NpSKrZLO — ?Patogeni puding? (@PatogeniP) November 16, 2022 Се …

ВИДЕО: Неверојатна снимка од Загреб – автомобил оди право кон трамвај, па лета како на филм Read More »