• жикица тасевски

ЕВРО 2020, Тасевски: На сите ривали во нашата група нема да им биде лесно против Македонија!

Македонската фудбалска А репрезентација ги започна подготовките за дебитантскиот настап на Европското првенство кое ќе се одржи во периодот од 11 јуни до 11 јули. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски во одлично расположение ги извршуваат тренинзите, веруваат во себе и подготвени да ја израдуваат повторно нацијата. На располагање се скоро сите играчи, а се надеваме …

ЕВРО 2020, Тасевски: На сите ривали во нашата група нема да им биде лесно против Македонија! Read More »