• еу

Бајден: Проширувањето на ЕУ да продолжи и да ја вклучи и Северна Македонија

Претседателот на Соединетите Американски Држави Џозеф Бајден вчера зборувал телефонски со претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен и нагласил дека процесот на проширување треба да продолжи со земјите од Западен Балкан и да ја вклучи Северна Македонија, објави денеска на својот официјален твитер налог американската амбасадорка Кејт Мари Брнз. – Бајден и нагласил …

Бајден: Проширувањето на ЕУ да продолжи и да ја вклучи и Северна Македонија Read More »