Турските сили во Сирија неутрализирале најмалку 3.000 терористи од ИД

Министерството за одбрана на Турција соопшти дека турските сили во Сирија елиминирале најмалку 3.000 припадници на терористичката група „Исламска држава”. „Како единствена војска која директно, гради во гради, се бореше против терористите од ИД, турската војска неутрализираше најмалку 3.000 терористи и уништи најмалку 21.000 терористички цели”, се наведува во соопштението од Министертсвото, пренесува Анадолија. Од …

Турските сили во Сирија неутрализирале најмалку 3.000 терористи од ИД Read More »