• еп 2020

Реал наскоро треба да го официјализира трансферот на Алаба

Давид Алаба потпиша дел од договорот со „кралскиот“ клуб, пишува новинарот Фабрицио Романо на својот Твитер профил. Австрискиот одбранбен играч доаѓа во Реал Мадрид како слободен агент откако помина вкупно 13 години во редовите на Баерн. Се очекува наскоро клубот од „Сантјаго Бернабеу“ да го официјализира трансферот на Алаба, најверојатно по завршувањето на сезоната кога …

Реал наскоро треба да го официјализира трансферот на Алаба Read More »