• експлозија

ВИДЕО: Експлозии го потресоа главниот град на Авганистан, само неколку часа по нападот на џамијата

Најмалку две експлозии вечерва ги потресоа северните предградија на Кабул, јави локалната агенција Асквала. Во извештајот на агенцијата се наведува дека станува збор за борби меѓу Талибанците, кои ја преземаа власта во Авганистан минатиот месец, и милитантите на Исламската држава. До судирот дојде откако најмалку 12 лица загинаа, а 32 беа повредени претходно денеска во …

ВИДЕО: Експлозии го потресоа главниот град на Авганистан, само неколку часа по нападот на џамијата Read More »