• езгјан алиоски

Алиоски е најдобар играч во петтото коло во мундијалските квалификации

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски е избран за најдобар играч во петтото коло од квалификациите за пласман на Светското првенство во 2022 година иако неговата одлична игра не беше доволна за победа на „рисовите“. Македонија вчера одигра 2:2 на гостувањето во Рејкјавик против Исланд, а доколку концентрацијата не паднеше во финишот, фудбалерите можеа да ги освојат …

Алиоски е најдобар играч во петтото коло во мундијалските квалификации Read More »