• евра

Изминатиот месец во САД запленети 6.5 милиони фалсификувани долари и евра

Службеници на царината на САД во Филаделфија заплениле фалсификувани банкноти во евра и долари во вредност од над 6.5 милиони долари, се наведува во синоќешното соопштение на американската Царинска служба.   Парите пристигнале преку меѓународен карго лет од Русија, со конечна адреса во Чикаго. Слична пратка во сума од речиси 100.000 долари пристигнала и на 7 …

Изминатиот месец во САД запленети 6.5 милиони фалсификувани долари и евра Read More »