• девојка

ВИДЕО+ФОТО | Аманда Горман воодушеви на Мет Гала: Девојката која го воодушеви светот со нејзината поема на инаугурацијата на Џо Бајден

Иако традиционално се одржува на првиот понеделник во мај, гламурозната Мет Гала поради пандемијата на коронавирусот, го доживеа своето прво есенско издание. Девојката што на инаугурацијата на американскиот претседател Џо Бајден го воодушеви светот со изведбата на нејзината поема, Аманда Горман се појави во креација на Вера Венг во сина боја, декорирана со дискретни сребрени детали. …

ВИДЕО+ФОТО | Аманда Горман воодушеви на Мет Гала: Девојката која го воодушеви светот со нејзината поема на инаугурацијата на Џо Бајден Read More »