• грабеж

Сопственик на аптека во Чаир починал откако разбојник го однел прометот

Трагичен настан се случил вечерва во скопската населба Чаир – 40-годишен сопственик на аптека на улицата „Џон Кенеди“ починал кога дошол во објектот, кусо време откако вработена му јавила дека аптеката била ограбена, објави ТВ21. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека грабежот го пријавила вработена во аптеката вечерва во 20.40 часот. Според нејзиниот исказ, …

Сопственик на аптека во Чаир починал откако разбојник го однел прометот Read More »