• гордана силјановска давкова

Се бараат оставки за да се „врти муабет“ во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ „растура“ со интерпелации. Откако на 30-тата собраниска седница како 53. точка се најде барањето за оставка за вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров, за неотворените преговори со ЕУ, опозицијата најави уште две нови – за министерот за правда Бојан Маричиќ и за вицепремиерот Љупчо Николовски, овој пат за неуспехот во борбата со корупцијата.    …

Се бараат оставки за да се „врти муабет“ во Собранието Read More »