• втора аба лига

МЗТ Скопје по трет пат поразен, Приморска во АБА лигата

МЗТ Скопје не успеа да триумфира во АБА-2 лигата, губејќи и трет пат по ред од Приморска која од наредната сезона ќе игра во најквалитетното регионално кошаркарско натпреварување. Словенечкиот тим победи со 66:61 во Скопје и со 3:0 во победи ја доби финалната серија со „металците“. МЗТ Скопје вечерва одигра далеку подобро од првите два …

МЗТ Скопје по трет пат поразен, Приморска во АБА лигата Read More »