• временска прогноза

Наутро свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност во јужните делови

Наутро свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност во јужните делови и со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од еден до 10, а максималната од 20 до 26 степени. Во Скопје, сончево со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до шест, а максималната ќе достигне до 24 …

Наутро свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност во јужните делови Read More »