• власт

Трамп: Не ми требаше помош од армијата за да останам на власт

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп никогаш не размислувал за помош од армијата за да остане на власт по неговиот пораз на претседателските избори во 2020 година, се наведува во вчерашното соопштение објавено од републиканскиот политичар. „Иако … Многу луѓе рекоа дека треба да ја активираме војската, јас никогаш не размислував за тоа. Значи, немаше пуч …

Трамп: Не ми требаше помош од армијата за да останам на власт Read More »