• влада

Ахмети: Ковачевски разговара со Таравари за влез во Влада, ресорите се мала работа

Лидерот на ДУИ Али Ахмети, изјави дека во тек се преговори на премиерот Димитар Ковачевски и в.д.претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари за можен влез на опозициската партија во Владата. Тој не коментираше дали ДУИ би се откажала од министерства за Алијанса да стане дел од Владата и рече дека тоа се ситни прашања …

Ахмети: Ковачевски разговара со Таравари за влез во Влада, ресорите се мала работа Read More »