• видео

ВИДЕО | Огромен пожар во Москва, гори зграда на плоштадот Космолски има повредени

На социјалните мрежи се шират снимки од густ чад во Москва, а РИА Новости јавува дека дошло до експлозија на еден од најголемите плоштади. Според првите информации, зградата се запалила, што довело до експлозија, пренесува РИА.  BREAKING: #BNNRussia Reports There may be people inside the burning building, according to preliminary information. Footage of heavy smoke …

ВИДЕО | Огромен пожар во Москва, гори зграда на плоштадот Космолски има повредени Read More »