• Велес

Се бара слобода за 23-годишната Пале од Велес – убиството било самоодбрана, тврдат роднините

Роднини на 23-годишната велешанка Пале Иловска, која е приведена за убиство на својот вонбрачен партнер, полицаецот Александар Р.(40) бараат да биде ослободена, бидејќи, како што тврдат, убиството го извршила во самоодбрана, борејќи се за здив додека тој ја давел, пишува „Фокус“ Соседи на двојката по трагедијата изјавија за локалните медиуми дека често ја малтретирал жената, …

Се бара слобода за 23-годишната Пале од Велес – убиството било самоодбрана, тврдат роднините Read More »