• вардар

ВИДЕО | Мобилизација, па инвазија: „Комити“ спремни, Илинден навива за Вардар

В недела (3 октомври) со почеток од 15.00 часот во шестото коло од Втората лига – Запад составот на Вардар му гостува на Кадино. Главен судија на овој натпревар ќе биде Влатко Илиоски (Прилеп), додека ќе му помагаат Иле Мишески (Прилеп) и Александар Ѓурковски (Куманово). Моментно на табелата после пет кола Вардар е на шестата …

ВИДЕО | Мобилизација, па инвазија: „Комити“ спремни, Илинден навива за Вардар Read More »