• вардар

ФОТО: Не е признат регуларен гол на Аргентина против Саудиска Арабија?!

Во натпреварот од првото коло од групата „Ц“ на Светското првенство во Катар, Саудиска Арабија на стадионот Лусаил сензационално ја победи Аргентина со 2:1. Аргентина поведе со голот на Лионел Меси во 10 минута од пенал, но на почетокот на вториот дел Салех Ал Шехри (48`) и Салем Ал-Давсари (53`) направија пресврт. Аргентинскиот напаѓач Лаутаро …

ФОТО: Не е признат регуларен гол на Аргентина против Саудиска Арабија?! Read More »