• ванила

Необично име, незаборавен вкус: Песок торта – совршен спој на крем од ванила, ореви и кокос

Кога немате многу време за подготовка на колачи или не сте расположени да поминете повеќе време матејќи филови, можете да се определите за песок тортата која не се пече. Песок тортата се прави брзо, а состојките се такви што не може да се одолее. Состојки: 1 литар млеко 4 пудинзи од ванила 300 гр шеќер …

Необично име, незаборавен вкус: Песок торта – совршен спој на крем од ванила, ореви и кокос Read More »