• валентино роси

Последниот круг на „Докторот“, Роси објави крај на кариерата

Италијанскиот мотоциклист и легендарен возач на серијата Мото ГП се збогува на 43-годишна возраст. Валентино Роси денеска објави дека става крај на својата богата кариера. Италијанскиот мотоциклист закажа прес -конференција мво која ја објави својата одлука.. – Ова е многу тежок момент за мене, тешко е да се знае дека нема да се тркам следната …

Последниот круг на „Докторот“, Роси објави крај на кариерата Read More »