• бујар османи

Османи – Хависто: Потребно е да се врати кредибилитетот на процесот на проширување

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во пресрет на утрешниот Самит ЕУ – Западен Балкан, денеска во Варшава оствари средба со финскиот колега Пека Хависто при што размениле мислења и очекувања поврзани со ревитализацијата и улогата на политиката на проширување на Европската Унија. Како што соопшти МНР, акцентот беше ставен на eвропската перспектива на Северна …

Османи – Хависто: Потребно е да се врати кредибилитетот на процесот на проширување Read More »