• бразил

ВИДЕО: Од натпревар во затвор – брутално претепан бразилски судија

Бразилскиот фудбалер Вилијам Рибеиро беше приведен после бруталниот напад врз главниот судија во еден од нисколигашките натпревари. Во овој меч играа екипите на Сао Паоло РС и Гуарани, Рибеиро ги загуби нервите на почетокот од второто полувреме. Незадоволен од одлуката на судијата, веднаш физички го нападна главниот арбитар Родриго Кривелар. Соиграчите и противниците спречија поголем …

ВИДЕО: Од натпревар во затвор – брутално претепан бразилски судија Read More »