• бостон селтикс

Кошаркарот со најкратка кариера во НБА, уапсен за поседување пиштол и продажба на марихуана

Кошаркарот ЏејмсОн Кари, своевремено 51 пик на Чикаго Булс, е играчот со најмалку одиграни минути/секунди во историјата на НБА лигата. Бекот роден во Северна Каролина во најсилната лига во светот има само 3,9 секунди, без да ја допре топката. Тоа беше на натпреварот помеѓу Лос Анџелес клиперс и Бостон селтикс во јануари 2010 година, и …

Кошаркарот со најкратка кариера во НБА, уапсен за поседување пиштол и продажба на марихуана Read More »