• боинг

Бајден го поздрави договорот со ЕУ за трговскиот спор меѓу „Боинг” и „Ербас”

Американскиот претседател Џо Бајден денеска го поздрави „големиот напредок” во трговскиот спор меѓу „Боинг” и „Ербас” и договорот со Европската унија за борбата против кинеските „непазарни” практики. Договорот со Европската унија беше објавен по денешните преговори во Брисел. -САД и Европската унија се согласија да ги суспендираат тарифите за пет години и ние сме посветени …

Бајден го поздрави договорот со ЕУ за трговскиот спор меѓу „Боинг” и „Ербас” Read More »