• благоја милевски

Милевски: Ракип ќе ја зголеми конкуренцијата во средниот ред

Фудбалската репрезентација на Македонија идниот месец ги продолжува настапите во квалификциите за пласман на СП 2022 година со натпреварите против Лихтенштајн и Германија. Прво, фудбалерите на осми октомври во Вадуз ќе играат против Лихтенштајн, а три дена подоцна на Националната Арена „Тодор Проески“ гостува четирикратниот светски шампион Германија. По шест кола, Македонија се наоѓа на …

Милевски: Ракип ќе ја зголеми конкуренцијата во средниот ред Read More »