• баерн минхен

ВИДЕО: Сензација во Бундеслигата, пораз на Баерн

Фудбалерите на Ајнтрахт Франкфурт го направија најголемото изненадување во Бундеслигата откако во седмото коло со 2:1 го совладаа Баерн Минхен. Јунак на Ајнтрахт е Филип Костиќ кој го постигна победничкиот гол за прв триумф на неговиот тим против Баерн на гостински терен уште од 2000 година. Ова е воедно прва победа за Ајнтрахт сезонава откако …

ВИДЕО: Сензација во Бундеслигата, пораз на Баерн Read More »