• ајакс

ВИДЕО: Ајакс го надигра и Бешикташ, мируваа мрежите во Киев

Фудбалерите на Ајакс во рамките од второто коло од групата „Ц“ во Лигата на шампионите во Амстердам го совладаа „десеткуваниот“ Бешикташ со 2:0. Турците пристигнаа со само 17 играчи, но тоа не им пречеше да се заканат на почетокот на натпреварот преку Батшуаи, кој ја погоди стативата. Потоа холандскиот претставник започна со сериозни напади и …

ВИДЕО: Ајакс го надигра и Бешикташ, мируваа мрежите во Киев Read More »