• атлетико мадрид

Суарез откри дали му „телефонираше“ на Куман и зошто не го прослави голот

Атлетико Мадрид во дербито на колото во Ла Лига со 2:0 ја совлада Барселона и ја продлабочи кризата во каталонскиот тим. Дополнително, сол на раната стави Луис Суарез кој го постигна вториот гол за Атлетико Мадрид во 43 минута. Суарез кој минатата сезона пристигна во Атлетико токму од Барселона, не го славеше постигнагниот гол, но …

Суарез откри дали му „телефонираше“ на Куман и зошто не го прослави голот Read More »